Tanıtım Yazısı

Açık Parfüm ve Parfüm Bayilik Nedir?

Açık parfümler, tüketicinin isteği doğrultusunda veya birçok kişi tarafından sevildiği bilinen esanslar ile hazırlanan parfümler olarak tanımlanmaktadır. Piyasada fiyatları hayli yüksek olduğundan dolayı moda ve marka parfüm ürünü kullanıcılar açık parfüm ürünlerine yönelmektedir. Açık parfüm ürünleri üreten firmalar, kalite standartlarını göz önünde bulundurarak, tüketicinin sağlığına uygun olarak, bilirkişi denetimlerinin ardından üretilmektedir ve marka-moda ürünlerden daha ekonomik olarak tüketiciye takdim edilmektedir. Açık parfüm ürünü, “sahte parfüm” olarak düşünülmemelidir ve sahte parfüm satışı illegal olup suç olarak sayılır. Açık parfümün uygun fiyatlı olması, lüks parfümün marka değerine ve moda reklamlarına bütçe ayırmamasındandır.  Marka parası, reklam maliyetleri, araştırma- geliştirme giderleri, ihracatçıların ve perakende satış yapan bayilerin üzerine kar koyarak ürünleri satması parfüm fiyatını arttırmaktadır. Firmalar, açık parfüm satışında  bu tür maliyetler yapmadığı  için moda olan ya da kullanıcının talep ettiği kokuların daha ucuz fiyattan ulaşmaktadır.

Açık parfüm, tüketicilerin tasarruf etmeleri için oldukça iyi bir seçenektir. Üreticiler, marka parfümlerdeki kullanılan esansın, yüksek kaliteli hammadde kullanılarak piyasadaki yüksek fiyatlı parfümlerin muadilleri oluşturmaktadır. Bu pazarlama yöntemleri ile parfümlerin sevilen aromaları, ürünü piyasaya sunarken maliyetlerden kaçınarak aynı kokuyu çok daha uygun fiyattan tüketiciye ulaşmaktadır. Gerekli testlerden geçen ve lisansı bulunan firmalardan tüketiciler gönül rahatlığıyla parfüm alışverişi yapabilirler. Siz de Royal Platinum tarafından kalite standartları dikkate alınarak üretilen parfümleri deneyebilir ve beğendiklerinizi hiçbir endişeniz olmadan kullanabilirsiniz. Açık parfümü tercih edenler, aynı parfümü daha uyguna almak isteyenlerdir. Ekonomik olarak açık parfüm, kullanıcılarına paradan tasarruf sağlar. Açık parfüm üretiminde, birçok kozmetik ürünlerde olduğu gibi meşakkatli prosedür içeren  bir kalite kontrol yönetmeliği bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı, açık parfüm sektöründeki üretici ve satıcının denetlemesini yapmaktadır.

Açık parfüm içeriği nedir sağlıklı mı?

Tüm parfümlerin içeriği genellikle esans, alkol ve distile sudur. Kozmetik ürünlerin içerisindeki hammaddelerin hepsi sağlık bakımından çok önemlidir. Parfüm esansı içeriğinde yüzlerce türde aromatik maddeler bulunur. Üretilen bir parfümün içinde, yaklaşık olarak 50-100 farklı esans içermektedir. Bahsi geçen esansların bir çoğu doğal yağlardan bir kısmı ise kimyasal aroma vericilerden oluşmaktadır. Moda/marka parfümlerde ve açık parfümlerde hammadde olan esanslar, kalite olarak aynı düzeydedir. Ancak moda – marka parfümlerde fiyatı etkileyen unsurların firmanın reklam giderleri, PR maliyetleri, marka fiyatlaması, pahalı araştırma-geliştirme çalışmaları ve çok yüksek ücretlere üretilen ambalajlar olduğunu görüyoruz. Bu tür kalemler bir araya geldiğinde marka-moda parfümlerin fiyatları oldukça yüksektir. Açık parfümleri marka parfümlerden daha uygun fiyatlı olmasının sebebi, içerisinde bulunan hammaddenin düşük kalitede olması değildir. Açık parfüm üreten firmalar, tüketicilerin en çok beğendiği ve rağbet gösterdiği kokuların esans karışımları ile tüketicinin talep ettiği kokuyu oluşturmaktadır. Açık parfüm firmaları daha uygun fiyatlı ürünleri yüksek kalitede tüketiciyle buluşturmaktadır.Açık parfüm almak isteyen tüketicilerin en büyük çekincesi, açık parfümlerin sağlığı olumsuz etkileyeceği düşüncesidir. Açık parfüm imalatında kullanılan hammaddeler, ünlü parfüm markalarının da tedarikini sağlayan esans üreticilerinden sağlanmaktadır. Basitçe özetleyecek olursak ünlü ve marka parfüm esanslarının üretiminde kullanılan hammaddeler, açık parfümün esanslarında da kullanılmaktadır. Açık parfüm üreticisinin piyasada bilinir olması, çok sayıda mağazası ile hizmet etmesi tercih etmek de önemli bir kıstastır.

Royal Platinum Firması

Royal Platinum 2014 yılında Kocaeli’nde Türk sermayeli bir marka olarak kurulmuştur. Royal Platinum, en iyi ve en kaliteli ürünleri tüketiciye ulaştırmayı hedeflemektedir. Royal Platinum her zaman tüketicisinin sağlığını düşünen bir firma olmuştur. Firma, üretim için gerekli olan bütün kalite belgelerine sahiptir. Royal Platinum, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok coğrafyada faaliyetlerini sürdürmektedir. Royal Platinum firması ile çalışma düşüncesinde olan yatırımcılara franchising ve parfüm bayilik vermekte ve bu sayede üretmiş olduğu kokuları tüm dünyada müşterilerine hızlıca ve etkili bir şekilde ulaştırmaktadır. Firma kozmetik sektöründe ve parfüm bayilik yapılaşmasında üst düzey kaliteyi benimsemektedir. Naturel ve kaliteli esansları tercih etmektedir. Royal Platinum Sağlık bakanlığı ve Avrupa Birliği standartlarına uyum sağlamaktadır ve tüketicinin kuşkusuz alışveriş yapmasına olanak tanımaktadır. Firmanın ürün kataloğunda erkek parfüm, kadın parfüm, oda ve ortam kokuları, araç kokusu ve kolonya bulunmaktadır.  Firmanın önceliği müşteri memnuniyetidir. Royal Platinum firması hem mağaza tasarımını hem de ürün kalitesini tüm maddi getiriden daha üstte tutmuş, mağaza konseptlerini düzenlemiştir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu