Tanıtım Yazısı

5 Adımda İnternetten Kitap Alışverişi

Mahallenizin kitapçısında uzun uzun dolaşıp kitaplara dokunmanın yeri ayrı. Ancak, online kitap mağazalarının, kitap alışverişini internetten yapmayı tercih eden kitap kurtlarına sayısız seçenek ve kolaylık sunduğu da bir gerçek. E-kitaplardan ikinci el kitaplara, Türk edebiyatından dünya klasiklerine aradığınız her şeye tek bir tıkla ulaşabilmek muhteşem bir kolaylık. İnternetten kitap alışverişinin 5 altın kuralını öğrenerek hesaplı kitap alışverişinin tadını çıkarmaya ne dersiniz?

Neden İnternetten Kitap Alışverişi?

Kitapçılarda rafları gezmek, kitapları uzun uzun incelemek ve tesadüf eseri yeni yazarlarla ve kitaplarla tanışmak gibisi yok. Ancak, internetten kitap alışverişi, zamandan tasarruf etmek isteyen ve daha geniş bir ürün yelpazesine ulaşarak hesaplı alışveriş yapmak isteyen kitap kurtları için en ideal seçeneklerden biri.

İnternetten kitap alışverişi yapmak zaman tasarrufu sağladığı gibi indirim kodu ve online alışveriş fırsatlarından yararlanma imkânı da sunuyor. Yalnızca okuma kitaplarında değil, ders kitaplarında ve sınava hazırlık kitaplarında da oldukça hesaplı bir seçenek olan internetten kitap alışverişinde doğru adımları izleyerek indirimleri yakalamak mümkün. İnternetten kitap alışverişinin 5 altın kuralını birlikte inceleyelim.

1.    Fiyat karşılaştırması yapın

Tüm ürün kategorilerinde olduğu gibi kitap alışverişinde de fiyat karşılaştırması en önemli adım. Alışveriş yaparken farklı online kitap mağazalarındaki ürün fiyatlarını karşılaştırmayı ihmal etmeyin. Fiyat karşılaştırması yaparken aynı kitabın sert kapak, normal kapak ve varsa e-kitap seçeneklerini karşılaştırarak kitap alışverişinizi daha uyguna getirebilirsiniz. E-kitap gibi seçenekler her online kitap mağazasında bulunmayabilir. Dolayısıyla fiyat karşılaştırması yaparken yelpazeyi geniş tuttuğunuzdan emin olun.2.    Kampanyaları ve indirim kuponlarını takip edin

Kitap alışverişinizi yaparken online kitap mağazalarının kampanyalarını ve indirim kuponlarını takip ederek tasarruf edebileceğinizi unutmayın. Once Coupon A Time isimli siteden farklı kitap mağazalarındaki indirim kuponu stratejilerini karşılaştırarak sizin için en hesaplı seçeneği bulabilirsiniz. Fiyat karşılaştırması yaparken yalnızca etiket fiyatına bakmakla yetinmemeli ve mağazanın sunduğu ücretsiz kargo, indirim kuponu, çoklu alışverişte indirim vb. fırsatları da hesaba katarak fiyat karşılaştırması yapmalısınız.

Online kitap mağazalarının sık sık indirim kuponu paylaştığını ve kampanyalar düzenlediğini biliyoruz. Ancak yeni yıl, okula dönüş indirimleri, anneler günü, öğretmenler günü vb. özel günlerde online kitap mağazalarında özel indirimler olduğunu unutmayın. Kitap alışverişinizi bu tür büyük kampanyalara göre zamanlayarak tasarruf etmek çok kolay. Alışveriş yapmadan önce Amazon, idefix, D&r gibi kitap alabileceğiniz online mağazaların  güncel indirim kodu kampanyalarını kontrol edebilir ve daha az ödeme yapabilirsiniz.

3.    Üyelik programlarına dahil olun

Tüm ürün kategorilerinde üyelik ve sadakat programlarına dahil olmanın avantajlı olduğunu biliyoruz. Takip ettiğiniz ve sık sık kullandığınız online kitap mağazalarının üyelik programlarına dahil olarak kampanyalardan haberdar olabileceğinizi ve üyelere özel alışveriş fırsatlarından yararlanabileceğinizi unutmayın. Bu sayede indirimlerden erken haberdar olabilir ve hediye ürün, ücretsiz teslimat ve üyelere özel indirim kuponları gibi özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

4.    Teslimat süresini göz ardı etmeyin

İnternetten kitap alışverişinin pratik ve hesaplı bir seçenek olduğu bir gerçek. Ancak online kitap alışverişi yaparken teslimat süresini de hesaba katmak gerektiğini unutmayın. Eğer ürüne acilen ihtiyacınız varsa farklı online kitap mağazalarındaki teslimat politikalarını ve tahmin edilen teslimat süresini karşılaştırabilirsiniz.Ayrıca çoğu online kitap mağazasının belli bir sepet tutarı üzerinde ücretsiz teslimat seçeneği sunduğunu unutmayın. Her seferinde kargo ücreti ödemek yerine toplu alışveriş yaparak teslimat ücreti ödemekten kurtulabilir, üstelik daha çevre dostu bir alışveriş rutini oluşturabilirsiniz.

5.    Kullanıcı yorumlarından yararlanın

Kitapçıda alışveriş yapmanın en güzel yanlarından biri de kitapları uzun uzun inceleyebilmek hatta kitapçınızla muhabbet ederek kitap ve yazar hakkında fikir edinebilmek ve gerektiğinde kitap tavsiyesi alabilmektir. Online mağazalarda kitap alışverişinin insani yönü bir nebze ortadan kalksa da kullanıcı yorumlarını ve ürün değerlendirmelerini inceleyerek diğer okurların kitaplar hakkındaki görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Kullanıcı yorumları yalnızca alacağınız kitabın içeriği hakkında değil, online kitap mağazasının sunduğu teslimat, paketleme vb. hizmetlerin kalitesi hakkında da fikir verebilir. Kullanıcı yorumlarını inceleyerek daha sağlıklı karar verebileceğinizi unutmayın.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu