Tanıtım Yazısı

2021 TYT Kitap Önerileri – isemkitap.com Farkıyla

TYT kitapları için yüzlerce farklı marka var. Bu markaların bazılarının kitapları gerçekten iyiyken bazıları ise ya kötü oluyor ya da soru tipleri çeşitliliği az olabiliyor. Bu yüzden doğru kaynak seçmek sınava hazırlıktaki en önemli süreçlerden biri.

Sizin için hazırladığımız bu kitap öneri listesini derslere göre sıraladık. Kitapları isemkitap.com üzerinden güvenle piyasadaki çoğu kitap sitesinden daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan önerilere geçelim. İlk sırada TYT Türkçe Soru Bankası kaynak önerileri ile başlıyoruz.

TYT Türkçe Soru Bankaları

Limit Yayınları 2021 TYT Türkçe Soru BankasıTYT sınavında Türkçe bölümü sınavın en önemli bölümlerinden biri. Limit Yayınları uzun yıllardır üniversiteye hazırlık kaynak kitapları hazırlayan ve öğrencilerin memnun olduğu yayınlardan biri. Bu yüzden Limit Yayınlarının 2021 TYT Türkçe Soru Bankası kitabı sınava hazırlık sürecinde size çok yardımcı olacak.

Benim Hocam 2021 TYT Türkçe Soru BankasıBenim Hocam Youtube kanalını ve hocaları sınava hazırlanan ve youtube’dan ders dinleyen öğrenciler mutlaka biliyordur. Benim Hocam 2021 TYT Türkçe Soru Bankasını da Benim Hocam’dan Kadir Gümüş Hoca TYT sınavına hazırlanan öğrenciler için hazırladı. Soru kalitesi ve çeşitliliği olarak tercih edebileceğiniz kitaplardan biri.

Pelikan Yayınevi Rüştü Hoca’yla TYT – AYT Türkçe Soru Avı

Rüştü Bayındır Hoca’nın namını duymayan kalmamıştır sanırım artık. Yıllardır Türkçe dendiğinde ilk akla gelen isimlerden biri. Rüştü Hoca bu kitabında full tekrar, sınav formatına uygun sorular ve çözümlerle birlikte taktikler hazırlamış. Türkçe sınavı için en iyi kaynaklardan biri.Pelikan Yayınları Tecrübe Dilbilgisi Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Yine Rüştü Hoca’nın hazırladığı bu kitap, özellikle Dil Bilgisi konularında pratik yapmak isteyen adaylar için hazırlanmış. Soru tiplerinin tamamı ÖSYM’nin sınav formatına uygun, ÖSYM tarzında sorularla sınava hazırlık sürecinde fark yaratmanızı sağlayacak bir kaynak.

 TYT Türkçe’nin büyük bir bölümünü oluşturduğu için ve başlı başına bir çalışma alanı olduğu için TYT Paragraf Soru Bankalarını ayrı bir kategoride önermek istedik. Şunu unutmayın ki TYT Paragrafın en büyük anahtarı düzenli kitap okumaktır. Geri kalanı da bol bol soru çözüp pratik ve hız kazanmaktır. TYT Paragraf Soru Bankaları

Pelikan Yayınları Tecrübe Paragraf Tamamı Çözümlü Soru Bankası

Yine mi Rüştü Hoca dediğinizi duyar gibiyim. J Türkçe sınavlarının en deneyimli, en iyi soru hazırlayan hocası olduğu için Tecrübe Paragraf Soru Bankasını buraya koymasaydık haksızlık etmiş olurduk. Bu kitabın içinde hem taktikler hem soru çözümleri yer aldığı için hem hatanızın farkına varıp hem de taktiklerle hız kazanacaksınız. Bu sebeple tercih edebilirsiniz.

 Pelikan Yayınları Fulleten Paragraf Soru BankasıEvet yine Rüştü Hoca. J Bu kitabın diğer paragraf kitabından farkı, tüm paragraf soru tiplerini ayrı ayrı vermiş ve ciddi anlamda zor sorularla sınırlarınızı zorlamayı hedeflemiş Rüştü Hoca. Bu kitabı tercih edenler soruların gerçekten zor olduğunu ve tam anlamıyla ÖSYM sınav simülasyonu olduğunu bilsinler.

Arı Yayıncılık Paragrafın Ritmi Soru BankasıHamza Kaya Hocanın hazırladığı Paragrafın Ritmi Soru Bankası, yine TYT – AYT Türkçe sınavına hazırlanan adayların en çok tercih ettiği kaynaklardan biri. Akıllı tahta uyumlu, konu analizli konsept, ÖSYM tarzı orijinal sorular ile tercih edebileceğiniz kaynaklardan biri.

Pegem Akademi Ezberbozan Paragraf Soru Bankası

Limit Yayınları’nın hazırladığı bu kitapta, sınavda çıkan soru tiplerine ve bu soruların çözüm yollarına yer verilmiş, ardından “Isınma Testi” adını taşıyan bölümler, Isınma testlerinden sonra zorluk derecesine göre giriş-gelişme-sonuç testleri, Her bölümün başında sınav sorularının alındığı kitap veya dergiler örnekleriyle gösterilmiş ve buradaki amaç öğrencilerin kitap okurken yaptıkları seçimlere yardımcı olmak. Paragraf sorularında zorlanan her adayın bu kitaptan yararlanmasında kendisi için fayda var.

Tonguç Akademi Paragrafik Soru BankasıKendini zaman içinde ispatlamış markalardan biri de tabii ki Tonguç Akademi Yayınları. Paragrafik kitabında ise farklı bir şey yaptı ve dikkat dağınıklığı olan öğrenciler için bir çözüm üretmeyi tercih etti. 4’lü, 8’li, 16’lı ve 32’li denemeler ile dikkat odağını sabit tutarak daha uzun sürelere alıştırmayı amaçladı. Tavsiye edebileceğimiz kitaplardan da biri kesinlikle Paragrafik Soru Bankası

TYT Matematik Soru Bankaları

Şenol Hoca 2021 TYT Çıtır Çerez Matematik Soru Bankası

Şenol Hoca internette ders anlatan hocalardan biri. Belki ağabeylerinizin, ablalarınızın sınavlara hazırlanırken izlediği hocalardan biri bile olabilir. Bu kitabın ana amacı ise bolca kolay soruyla Matematik adına temeli sağlamlaştırıp daha sonrasında yavaş yavaş zor sorulara geçmek. Matematik konusunda temelini güçlendirmek isteyenler için en iyi kaynaklardan biri.

Üçdörtbeş Yayınları 2021 TYT Matematik Soru Bankası

Üçdörtbeş Yayınları’nın TYT Matematik Soru Bankası, amaç olarak seviye seviye ilerlemeyi hedefleyerek oluşturulmuş. ÖSYM tarzında hazırlanan sorular, siz ilerledikçe zorlaşıyor ve kademeli olarak zorlaştığı için farkında olmadan zor soruları bile kolay kolay çözmenizi sağlıyor.

 Benim Hocam 2021 TYT Matematik Soru Bankası

Benim Hocam Youtube kanalında yaptığı Matematik ders videoları ile tanınan İlyas Güneş Hoca’nın 2021 TYT Matematik için hazırladığı bu soru bankası, ders videoları da olduğu için ekstra yararlı bir kaynak haline geliyor. Matematik soru bankalarında çeşitlilik sağlamak ve daha fazla farklı soru tipleri görmek isteyenler için uygun bir kitap.

 Arı Yayınları 2021 TYT Problemlerin Ritmi Soru Bankası

Arı Yayınları’nın TYT Problemlerin Ritmi Soru Bankası, TYT Matematik sınavında çok çıkan, çıkma ihtimali çok olan konular üzerine kurulmuş bir kitap. Soruların çözüm stratejilerinin olması da bu kitabı diğerlerinden ayıran özelliklerden biri. Her adayın en azından göz atması gereken kaynaklardan biri.

 Bilgi Sarmal Yayınları 2021 TYT Problemler Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları’nın TYT Problemler Soru Bankası, bir çok adayın tercih ettiği ve kullananların memnun olduğu bir kaynak kitap. Bu kitabın en güzel yanlarından biri tüm soruların video çözümlerinin de olması. Zorlandığınız ya da takıldığınız noktada nasıl çözüleceğini izleyerek öğrenebilirsiniz.

Acil Yayınları 2021 TYT Geometri Soru Bankası

Acil Yayınları sadece Matematik ve Geometri dersleri için kitaplar çıkaran bir marka. Bu yüzden bile tercih sebeplerinden biri olabilir. Her soru için video çözüm desteği sunması ise önemli bir artı. Kapağında yer alan “çıkmış değil, çıkabilecek sorular” ibaresi ise iddialı bir cümle.

Palme Yayınevi 2021 TYT Fizik Soru Bankası

Palme Yayınevi, her sınav döneminde öğrencilerin en çok tercih ettiği yayınlardan biri. Bir çok adayın ana sınav kaynaklarından biri Palme Yayınevi’nden çıkan yayınlar oluyor. TYT Fizik için kullanılabilecek en ideal kaynaklardan biri.

 TYT Fizik Soru Bankaları

Üçdörtbeş Yayınları 2021 TYT Fizik Soru Bankası

Üçdörtbeş Yayınları’nın TYT Fizik Soru Bankası, tam donanımlı bir TYT Fizik kaynak kitabı diyebiliriz. ÖSYM tarzında hazırlanan sorular, video çözüm desteği, karma ve orijinal sorular ile her açıdan yardımcı bir kaynak olmayı hedefliyor.

 Aydın Yayınları 2021 TYT Fizik Soru Bankası

Aydın Yayınları’nın hazırladığı TYT Fizik Soru Bankası kitabında soruların yanında konu özetleri de yer alıyor. Akıllı tahtayla uyumlu olan kitap aynı zamanda video çözümlü destek de sağlıyor. Sınava kadar farklı soru tipleri görmek adına bitirilmesi gereken kaynaklardan biri.

Benim Hocam 2021 TYT Fizik Soru Bankası

Benim Hocam Youtube kanalında ders videosu anlatan hocalardan biri olan Barış Akıncıoğlu Hocanın hazırladığı TYT Fizik Soru Bankası, hocanın ders videoları ile birlikte ilerletildiğinde çok fayda sağlayacak bir kaynak.

 Karekök Yayınları 2021 TYT Fizik Sıfır Soru Bankası

Karekök Yayınları’nın hazırladığı Sıfır Fizik Soru Bankası kitabı, Fizik sınavına 0’dan başlamak ve temelini sağlamlaştırarak ilerlemek isteyenler için hazırlandı.

TYT Kimya Soru Bankaları

Üçdörtbeş 2021 TYT Kimya Soru Bankası

Üçdörtbeş Yayınları TYT Kimya Soru Bankasında, video çözüm imkanı, ÖSYM tarzında hazırlanmış sorular, karma testler ve akıllı tahta uyumu ile bir adayın tüm ihtiyaçlarını gidermeye çalışmış bu kitapta. Mutlaka kullanılması gereken kaynaklardan biri.

Palme Yayınevi 2021 TYT Kimya Soru Bankası

Palme Yayınevi üniversiteye hazırlık kitaplarında en çok tercih edilen ve markasının kalitesini ispatlamış bir marka. TYT Kimya Soru Bankası da aynı şekilde her yıl öğrencilerin tercih ettiği ve memnun kaldığı kitapların başında geliyor. Kimya dersi ile ilgili kaynak kitap arayanlar için iyi bir seçenek.

Aydın Yayınları 2021 TYT Kimya Soru Bankası

Aydın Yayınları’nın hazırladığı TYT Kimya Soru Bankası, konular hakkında pratik konu özetleri, konu taramalar, kazanım temelli sorular, beceri temelli yeni nesil sorular gibi bir çok farklı kategoride hazırlanmış bir kitap. Tercih edilebilecek en iyi kitaplardan biri.

Benim Hocam 2021 TYT Kimya Soru Bankası

Benim Hocam Youtube kanalında Kimya dersleri anlatan Görkem Şahin hocanın hazırladığı TYT Kimya Soru Bankası, Youtubedaki derslerle takip edildiğinde çok daha verimli olabilecek bir kitap.

3D Yayınları 2021 TYT Kimya Soru Bankası

3D Yayınları’nın hazırladığı TYT Kimya Soru Bankası, ÖSYM’nin son yıllardaki soru tarzına uygun olarak hazırlamış. 3 Farklı zorluk düzeyine göre kategorize edilen kitapta ana amaç TYT Kimya sınavının konularını baştan sona öğrenciye taratmak ve pratik yaptırmak. Yararlı bir kaynak kitap.

 TYT Biyoloji Soru Bankaları

Palme Yayınevi 2021 TYT Biyoloji Soru Bankası

Palme Yayınevi’nin TYT Biyoloji için hazırladığı bu soru bankası, çok kullanışlı bir kaynak kitap. Kitabın tamamına video çözümlü olarak ulaşmak mümkün. Bunun yanında yine sınava yönelik hazırlanan bir kitap olduğu için ÖSYM tarzı baz alınmış. TYT Biyoloji için tercih edilmesi mümkün bir kaynak.

3D Yayınları 2021 TYT Biyoloji Soru Bankası

3D Yayınları’nın hazırladığı TYT Biyoloji kitabı, 2021 müfredatına tamamen uyumlu. İçerisinde yer alan sorular üç farklı zorluğa göre kategorize edilmiş. Bu da aslında çalışma sürecine pozitif bir etki sağlıyor. Kolaydan zora ilerlediğinizde zorlar o kadar da zor olmuyor. İyi bir alternatif kitap.

Üçdörtbeş Yayınları 2021 TYT Biyoloji Soru Bankası

Üçdörtbeş Yayınları, bu kitabı hazırlarken öğrenciye tanıyabileceği her imkanı tanımayı hedeflemiş gibi görünüyor. Video çözüm, akıllı tahta uyumu, Mobil uygulamadan kütüphane desteği, farklı başlıklarda soru tipleri gibi bir çok imkan sağlayan bir kaynak kitap hazırlamışlar. Mutlaka elinizde bulundurmak isteyeceğiniz bir kaynak.

Benim Hocam 2021 TYT Biyoloji Soru Bankası

Benim Hocam Youtube kanalında da aktif olarak ders anlatan Dilek Kuvvet hocanın hazırladığı bu TYT Biyoloji Soru Bankası kitabını Youtube ders videoları ile takip ettiğinizde çok daha faydalı bir kaynak olacak sizin için. Youtube’dan Dilek Hoca’nın derslerini dinleyip ardından soru bankasını çözdüğünüzde çok daha iyi bir verim alabilirsiniz.

TYT kitapları için önerilerimiz bu kadar. Her ders için bir çok farklı kaynak derledik sizin için. Bu kaynakları en uygun fiyata alabileceğiniz sitelerden biri kesinlikle isemkitap.com olacak. Şimdiden hepinize iyi çalışmalar diliyoruz.

NOT: Bu içerik isemkitap.com’un sponsorluğu ile hazırlanmıştır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu