TYTYKS

2018 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

atlasakademireklam
atlasakademireklam

Hepinize merhaba değerli öğrenciler, biliyorsunuz artık YGS ve LYS sınavları kaldırıldı ve sistemde bir değişikliğe gidildi. bu sınavların yerine genel adı ile “Yükseköğretim Kurumları Sınavı – YKS”  geldi. Bu sınav ise 2 oturumdan oluşmakta. 1.oturum Temel Yeterlilik Testi yani kısa hali ile TYT, 2.oturum Alan Yeterlilik Testi yani AYT sınavıdır. Ayrıca artık Mart ayında sınav yapılmayacak ve sınavlar 23-24 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava kalan süreyi öğrenmek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu konumuzda sizler için YKS (TYT-AYT) sınavında çıkacak konuları paylaşıyoruz. Öncelikle TYT sınavında 40 Temel Matematik, 40 Temel Türkçe, 7 fizik, 7 kimya, 6 biyoloji ayrıca 5 din, 5 felsefe, 5 tarih ve 5 coğrafya olmak üzere toplam 120 soru sorulacak. Bu sınavda çıkacak konular eskiden YGS’de çıkan konular ile aynı olacak. Bu sınav olduktan sonra ise alan sınavları yani AYT karşımıza çıkıyor. Bu AYT sınavı ise TYT sınavından 1 gün sonra yani 24 Haziran tarihinde gerçekleşecek. AYT’de 40 Matematik, 40 Fen Bilimleri, 40 Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 ve 40 Sosyal Bilimleri 2 testi karşımıza çıkacak.  

Aşağıda ki linklere tıklayarak TYT, sayısal, eşit ağırlık, sözel sınavlarının YKS (TYT-AYT) konuları ve soru dağılımlarına ulaşabilirsiniz.

YKS Puan Hesaplamak için Tıklayınız

2018 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları

Temel Yetenek Testi TYT Testleri ve Konuları

2018 YKS – TYT TÜRKÇE KONULARI
2018 YKS – TYT MATEMATİK KONULARI
2018 YKS – TYT GEOMETRİ KONULARI
2018 YKS – TYT FİZİK KONULARI
2018 YKS – TYT KİMYA KONULARI
2018 YKS – TYT BİYOLOJİ KONULARI
2018 YKS – TYT TARİH KONULARI
2018 YKS – TYT COĞRAFYA KONULARI
2018 YKS – TYT FELSEFE VE DİN KÜLTÜRÜ KONULARI

Alan Yeterlilik Testi AYT Testi ve Konuları

2018 YKS – AYT MATEMATİK KONULARI
2018 YKS – AYT GEOMETRİ KONULARI
2018 YKS – AYT FİZİK KONULARI
2018 YKS – AYT KİMYA KONULARI
2018 YKS – AYT BİYOLOJİ KONULARI
2018 YKS – AYT EDEBİYAT KONULARI
2018 YKS – AYT COĞRAFYA-1 KONULARI
2018 YKS – AYT TARİH KONULARI
2018 YKS – AYT COĞRAFYA-2 KONULARI
2018 YKS – AYT FELSEFE GRUBU VE DİN KÜLTÜRÜ KONULARI
2018 YKS – AYT YABANCI DİL KONULARI

NOT:  Bu liste MEB’in oluşturmuş olduğu ders kitapları ve konulara göre hazırlanmıştır. YKS (TYT-AYT) Konuları ile ilgili aklınıza takılan soruları yorum kısmından bize sorabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

216 Yorumlar

 1. Hocam merhaba
  hukuk fakültesi istiyorum fakat TYT konuları ile zaman kaybetmek istemiyorum, bu yüzden baraj puanını geçecek kadar TYT’ye çalışıp ağırlığı AYT konularına vermek istiyorum. Sizce doğru bir çalışma tekniği olur mu ?

 2. meraba hocam bu sene, yani 2018 2.oturum ayt nın konu dağılımını eklerseniz sevinirim. teşekkür ederim.

 3. Soru dagilimlarina baktim son 2 yilda bolme ve bolunebilmeden hic soru cikmamis bu konuya calisirken fazla yogunlasaya gerek varmi?

 4. hocam 11.sınafa geçtim tm bölümünü seçtim. Fakat sınav hakkında bilgilendirme yapılmadı. Öncelikle tyt sınavı konularını mı yoksa ayt konularını mı bitirmeliyiz? TYT de fen dahil tüm sınav sorularından çözmek zorunlu iken AYT de ise fen çözmemize gerek yok değil mi? Şimdiden teşekkür ederim.

 5. Hocam Problemler derken hangi problemler var sayı,kesir, yaş, hız, yüzde, işçi havuz, hız, karışım, faiz hepsi var mı?

 6. Yazınızda sınav süreleri hakkımda bir bilgi bulamadım sınavda ne kadar vaktimiz olacak açıklarmısınız?

 7. Merhaba, ben aöl okudum ve sayısal sözel ya da eşit ağırlık mıyım neyim bilmiyorum. Hangi derslerin testini çözeceğim hakkında bir fikrim yok. Yardımcı olabilir misiniz?

 8. Merhaba, ben aöl okudum ve AYT de hangi derslerin testini çözeceğimi bilmiyorum, bu konuda bilginiz var mı?

 9. bugün yapılan tyt sınavına giremedim fakat ayt sınavına girip 4 yıllık bölüm okumak istiyorum tercih yapabilirmiyim

   1. peki bu girdiğim sınavdan çok yüksek puan alsam mesela başka hiçbir yolu yok mu hocam sınava geç kaldığım için almadılar ne yapsam olur yani

 10. Bu konuyla alakası yok ama bir sorum var. Sınava numaralı gözlükle girmek için fotoğraflarda gözlüklü olunmak zorunda mı ? ÖSYM kağıdında ve kimliğimde gözlüksüz fotoğrafım var gözlükle girsem bi sorun çıkar mı ona göre lenslerimle gireyim ( miyop olduğum için lenslerde kitapçığa bakarken net göremiyorum odaklanamıyorum yani )

 11. merhaba 2. otrumda yani ayt de çıkacak olan tarih ve coğrafya 11 12 tarih ve coğrafyasımı yoksa 9 ve 10 mu

 12. Merhabalar Hocam ;
  Buradaki ders konuları YÖK Başkanı tarafından mı bildiriliyor yoksa sizlerin tahmin ettikleriniz konu başlıkları mı ?
  Buradaki tüm konu başlıklarıyla ilgili sorular çıkacak mıdır ?
  Yanıtınızı bekliyorum TEŞEKKÜRLER ☺

 13. Hocam msü sinavina girecegim yeni sistemdeki sinavlarda neler yapmam gerekiyor hizli cevap verirseniz sevinirim severek takip ediyorum sizi

  1. Devamsızlıktan sınıfta kalındıgında, sınav başvurmuz iptal ediliyor mu bu sene tyt ve ayt sınavına girebiliyor muyuz?

 14. mesela tyt de veya ayt de matematik veyahut fen sorusu cozmesek bi sakincasi varmi sinav hakkinda illa her dersten soru cozme zorunlulugu varmi?

  1. TYT sınavında Matematik ve Türkçe testlerinden en az 0.5 net yapmak zorundasınız. Ayrıca AYT sınavında puan türünüzün gerektirdiği testlerde de 0.5 net yapmalısınız. Eğer yapmazsanız puanınız hesaplanmayacak.

   1. Hocam kılavuzda Her Birinden Kelimesi En az birinden olarak değişmiştir.. Yani 0.5 net kuralı bir ders e düşürülmüştür.. Güncel :))

 15. Merhaba.. ben anadolu unv aöf okuyorum acaba tyt ile tercih yapip örgün olarak farkli bi bölüm tercih edip okuyabiliyormuyum ?

 16. Ben giris belgeme din dersini göruyorum yazdım felsefe grubunun sorularınında sorularını cözecekmiyim yokda felsefe yerine dini mi cözevm

  1. YKS sınavı 3 oturumdan oluşmaktadır. 1.oturum TYT 2.oturum AYT yani alan sınavları 3.oturum ise yabancı dil testi olmaktadır. TYT sınavında 9 ve 10. sınıf konularından sormaktadırlar.

 17. merhaba ben tm öğrencisiyim ayt sınavında sosyal ya da fen yapsam puanımı ya da sıralamamı etkilemez değil mi ?

 18. bence bu sayfa efsana her aradığım her konu hakkında araştırdığım şeyler burda ve arkadaşlar bu sayfa link atında sayfa büyüsün

 19. atçılık meslek yüksek okuluna gitmek için hangi puan türü istenmektedir
  ve hangi sınavları çözmem gerekir ?

 20. 1.oturumda bilgim kadarıyla iki yıllıklar alınıyor ve bu iki yıllıklar arasında salık bölümleri var anestezi … Vs ben 1.oturumdan en yüksek 280aldim mesela anestezi 250 yerleşebilir miyim yoksa YGS deki gibi sayisalim mi 280olmasi lazm

 21. Mesela ben 1.oturumdan 300 puan alsam istediğim herhangi bir bölümü seçebilir miyim yoksa ygs gibi dallara ayrılıp en iyi olduğun alandan mı seçeceksin

 22. merhaba tyt ve ayt paramı yatırdım fakat merak ettiğim ayt gününde nasıl ayarlanacak kimin ea-sayısal-sözele gireceği? yani ben sayısala girmek istiyorum fakat ea çıkışlıyım-aslında ösymde alanı yok yazıyor kısaca o gün hangisine girebileceğim benim elimde/seçimimle mi olacak?

 23. Açık öğretim ilahiyat için sadece tyt’ye girmem yeterli mi?
  Toplam kaç puan almam gerekiyor?
  Hangi dersten kaç doğru yapmam lazım?

 24. TYT, AYT, YKS toplam soru sayilari hangi derslerden çıkacak genel ve tam bir bilgi verir misiniz ?

 25. Açık lise mezunuyum hangi bölüme girmem gerekiyor tek oturum secebılırmıyım acil yardım

 26. Merhaba ben sayısal mezunuyum ama ilahiyat istiyorum ikinci oturumda sözel yapsam yeterli olur mu sayısal da mı yapmam gerekiyor hangi derslere çalışmam lazım ?
  Birde ilahiyat olmazsa hemşirelik istiyorum bu durumda 2.oturumda hem sözel hem sayısal mı çözmeliyim? lütfen cvp verin

  1. İlahiyat için Sözel testlerini çözmeniz yeterli, Hemşirelik için SAYISAL testlerini çözmeniz gerekiyor. 2.oturumda ise her iki puan türünün testlerini çözmeniz gerekiyor.

 27. 180 baraji gecınce bırıncı otrumdan ıkıcı otrumda bellı bırpuan aldıgında vakıf unıveriste tercih edebılıyoz yanı

 28. mrhabalar hocamm ben kazanamazsam özel hemşirelik okumak ıstıyorum ama nasıl olcagı bılmıyorum kafam cok karısık özel üniveristeler hangı oturuma calısmak gerekıyo hemsirek dort yılık ıstıroum klavuza baktıgmda sadce tobloda hemsırelık sayısal yazıyo yanı ıkıncı oturmda mı alınacak ozel hemşirelik

  1. Hemşirelik bölümü artık 2.oturum SAYISAL puan türü ile alım yapmakta. Bir üniversite bölümüne yerleşebilmek için hem TYT hem AYT sınavına girip yeterli puan almanız gerekiyor. Bu kural Vakıf yani ücretli üniversiteler için de geçerli.

 29. tytde matematık cozmek zorundamıyım ts den giricem sinava cevaplarsanız sevınırım

 30. Hocam ikinci oturumda esit agirlik ve sozelcilerin tarih konusu aynimi olacak yani biz esit agirliklarda mi cagdas konusuna calisicagiz

  1. Çalışmanıza gerek olmadığını düşünüyorum. Öğrenmediğiniz şeyler sorulmaz. Fakat rehberlik hocana veya tarih hocana sorarak tam olarak neyin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

 31. Tm öğrencileri hangi derslere çalışacak? Tarih coğrafya felsefe çözecek mi..Birde çözecekse tarih 1 tarih 2 diye mi ikisinide mi..

 32. Merhabalar hocam. Ben 2 yıllık moda konfeksiyon mezunuyum. 4 yıllık herhangi bir bölümü açıktan okumak istiyorum. Araştırmalarıma göre dikey geçişler kalkmış. Yada benim bölümümde yok. Sayısaldan pek anlamıyorum. Benim okuyabileceğim en kolay bölüm hangisi olabilir ve hangi derslere çalışmam gerek.

  1. İnternet üzerinden araştırma yaparak okumak istediğin bölümü belirleyebilirsin. Ayrıca Sayısal’dan anlamıyorum diyorsunuz, buna göre eşit ağırlık bölümleri veya sözel bölümlerine bakabilirsin.

 33. Merhabalar yks nin 2. Oturumunda tarihden de soru gelmiycek mi yoksa sadece edebiyat cografya 1 mi olucak

 34. Merhaba hocam geçen sene YGS ile alan meslek yüksekokulları bu sene ayt ile mı alicak.4 yıllık fakülte ile yüksekokul arasında bir fark varmı.

 35. Hocam öncelikle merhaba ben besyo okumak istiyorum 10.sınıf öğrenciyim 1.oturumda kaç net yapmam gerek 2oturumda tm den girecegim bunuda belirtiyim 2.oturumda kaç net yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

 36. ben 11.sınıf ogrencısıyım hocam pöh olmak istiyorum . bunun için tyt sınavına girmem yeterli mi?

 37. Merhabalar, ben 2 yıllık tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik bölümünü okuyacağım. Bunun için tyt’ye girmem yeterli mi? Yoksa yks’ye girmem de gerekli mi? Bölümüm sözel olduğu için 2. oturuma girilmesi gerektiğini yazan siteler var. Cevabınız içim şimdiden teşekkürler.

   1. Peki bölümüm sözel olduğu için TYT’de matematik çözmem şart mı? Gerçi matematiğin zorunlu olarak çözülmesi gerektiğini biliyorum ama bölümüm sözel olduğu için kafa karışıklığı yaşıyorum

 38. Kafamız cidden çok karışık bi diyorlar 1.ci oturumda 80 soru var birçok sayfalarda da diyorlar 120 tane soru var yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  1. İlk başta 80 soru sorulacaktı fakat sonra yapılan açıklamaya göre 120 soruya çıkartıldı. Aklınıza takılan soruları bize sorabilirsiniz.

 39. Hocam ben MF-4 sınavına giricem fakat aklıma takılan bir sorular var sormak istiyorum ayrıntılı cevaplarsanız sevinirim ben meslek lisesi 11.sınıf öğrencisiyim her neyse girmek istediğim bölüm mf4 istiyor tytde tüm sorulardan sorumlusunuz demişsiniz ben matematik türkçe ağırlıklı çalışıcam fakat yks de ne yapıcam onunla ilgili hiçbir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

 40. Merhaba TYT’de 9-10 konuları çıkarken YKS’de 11-12 konuları çıkacak demi yoksa YKS’de 4 senenin hepsi mi çıkacak yardımcı olursanız sevinirim .

  1. YKS sınavında genel olarak 11 ve 12.sınıflardan çıkıyor. Ama 4 seneden soruluyor diye gözüküyor. Zaten sınavlar ard arda 2 günde yapılacağı için bunun bir sıkıntı olacağını sanmam.

 41. şimdi fen bölümüne baktığımızda 13 er soru var ama konular atıyorum 25 tane ve alt konulara ayrılan geniş konular var tüm konulara çalışmak yerine acaba fizik kimya biyoloji için en önemli konular hangisi

 42. Mf4 puanı için lys deki gibi 2.bölüm fen alanından en az 0,5 net yapmak mı lazım puanın hesaplanması için

 43. Merhaba hocam, ben 2 yıllık açıköğretim öğrencisiyim, açıköğretimde bölüm değiştirmek istiyorum. Bunun için sadece YKS sınavına girmem yeterli olurmu birde kaç puan almam gerekir. Şimdiden teşekkürler.

 44. Merhaba, MF3’ten diş hekimliğini kazanmak istiyorum.

  1.Hangi konulara çalışmalıyız? Ayrıntılı yazabilir misiniz lütfen?
  2.Bu konular içinde sosyal bilgiler var mıdır, var diyenler var varsa çalılılmalı mı? Ayrıca hangi oturumda var?
  3.Zaten ikinci oturumda (YKS) fizik, kimya ve biyoloji var. Birinci oturumdaki (TYT) fizik kimya biyoloji ne demek oluyor? Bunun esprisi nedir?
  4.Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için.

 45. Ben açık öğretim ilahiyat fakültesine kayıt yaptırmak için yks sinavina girmek yeterli olurmu ve kayıt yaptırmak için en az kaç puan almak gerekir. Şimdiden teşekkürler

  1. Puanlar hakkında bir cevap veremeyiz fakat sıralamalarda pek değişiklik olmayacaktır yani sizin için değişen bir şey olmayacak. Puan hesaplaması yapmak istiyorsanız BURAYA tıklayarak sistemimizi deneyebilirsiniz.

 46. 11. sınıf dil öğrencisiyim. tyt sınavında fen bilgisi konuları 10. ve 9. sınıf konuları mı olacak? çünkü biz şu an fen bilgisi işlemiyoruz.

 47. Merhaba ben İlahiyat bölümüne gitmek istiyorum Ts ye mi girmem gerekiyor Tm ye girsemde (eşit ağırlığa) İlahiyat bölümünü kazanabilir miyim sizce ?

  1. En son ki değişikliklere göre İlahiyat bölümü TS’den alıyor. Eşit Ağırlık ile Sözelin çözdükleri testler farklı olduğu için sözelden girmelisiniz.

 48. 2.oturumda ygs Konuları diye tabir ettiğimiz konular çıkıcakmı yoksa sadece 1.oturumdamı çıkıcak

 49. Açık öğretim 4 yıllık çocuk gelişimi için 1. Ve 2. Oturumda hangi dersleri çözmek gerekiyor

 50. Merhaba, ben sayısalım fakat YKS’de matematik ve fen bilimlerine hazırlanacağım değil mi? Peki TYT’ da tüm konulara mı hazırlanmalıyım 180 barajını geçmem için kafam bir hayli karışık?

  1. Sayısalcılar YKS 2.oturumda sadece Matematik ve Fen Bilimleri sınavlarına girecekler. TYT sınavı için ise listede bulunan tüm TYT konularından sorumlusunuz.

 51. tyt de ilk oturum da kac net yapsak barajı geceriz?
  tyt de matematik ve turkce den kac net yapsaqm barajı gecerim

 52. Merhaba tyt sınavında türkçe matematik tarih ve fen çıkacak deniliyor ancak müfredattan mı çıkacak o söylenmiyor sadece alan sınavı lise müfredatından çıkacak deniliyor. Peki tyt nerden çıkacak anlamadım? Birde bir sürü kitap aldım yeniden değişti sınav elimde çok sayıda ygs ve Lys kitabı var onlara çalışsam bi sorun olur mu yeniden kitap mı almam gerekiyor.

  1. TYT sınavı 9 ve 10.sınıf müfredatına göre çıkacak. Yani elindeki YGS ve LYS kitaplarını kullanabilirsin. Son değişiklik ile YGS LYS’den pek farkı kalmadı sınavların.

 53. merhaba. Liseden TM çıkışlıyım ve mezun olalı 2 yıl oldu. sınava yinede TM olarak mı gireceğim ? sorumlu olacağım dersler TM bazlı mı olacak ?

 54. Baktımda kimse sormamıs ben sorayım şimdi MATEMATİKDEKİ YKS kısmında ilk kısmın MATEMATİK TYT NİN SORULARINDAN 5 10 tane felan cıkacakmı zaten tarih le fenide getirdiler Lutfen cvp yazarmısın unırehberi KESİN BİLGİN var mı

 55. Bu konular tam olarak doğru mu? Yani bu konulara nereden ulaştınız acaba? Bu soruma cevap verirseniz çok memnun kalırım. Teşekkürler.

 56. Tyt sosyal testindeki tarih soruları ygs tarihten mi cvp verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkurler

 57. Dilciler tyt den ağırlıklı ne çözecek?Dilciler için tyt katsayıları hakkında bilgi var mı?

 58. Tm yim son durumda ts den bir farkımız kalmadı. Matematik ve geometrim zayıf. Yks felsefe grubu calısarak ts den girmem mantıklımı? Mat ve geo. yükünu hafifletmek icin.??

 59. Tyt sınavında fen bilimlerde sorulacakmış peki eşit ağırlıkçılar da fen çözmeli mi zorunlu mu acaba?

 60. Hocam bu son yapılan değişiklikle tyt sınavında sadece felsefe mi çıkacak yoksa felsefe grubuda çıkacak mı ayrıca yks de bir değişiklik var mı yani eşit ağırlık testinde tarih çıkacakmı yoksa sadece tyt sınavında mı sorulacak şuan bunları araştırmaktan doğru düzgün çalışamıyorum

  1. Uyarın için teşekkürler, felsefe grubu TYT sınavında çıkmayacak. YKS Eşit Ağırlık için tarih kaldırılmıştı fakat tarih eşit ağırlık için geri geldi.

 61. Mrb es ogrencisiyim lise biteli cok oldu size sorum su cocuk gelisimi okumak icin ben hangi derslere calismaliyim

 62. merhabalar şimdi 1. oturum ygs konuları , 2. oturum lys konularımı olucak. cevap verirseniz sevinirim.

 63. Hocam 12. sınıfım ve hedefim anasınıfı öğretmenliği okumak bazı sitelerde ts bazılarında ise eşit agırlık yazıyor tam net olarak bu konuda bilgi verebilir misiniz eger ts ise hangi derslere daha yogun calısmayalım?

 64. Bir sorum daha olacaktı hazırladığınız çalışma programında hem ygs çoğrafyası hemde lys çoğrafyası var peki eşit ağırlık öğrencisi lys tarihine de çalışacak mı?

 65. Merhabalar ben eşit ağırlık öğrencisiyim. Kafam inanılmaz karışık siz yukarıda eşit ağırlıklar için felsefe grubu geri döndü demişsiniz ama sadece tarih döndü diye biliyorum ben sizin hazırladığınız çalışma programında da yok zaten araştırdım İnternettede öyle bir bilgi yok. Lütfen yardımcı olun bu konuda ne yapmalıyım.

  1. Eşit Ağırlık öğrencileri TYT Türkçe ve TYT Matematik, alan sınavları için ise Matematik, Sosyal Bilimler-1 ve Türk Dili Edebiyatı testlerini çözmek zorundalar.

   Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler 1 oturumunda 24 Edebiyat, 10 Tarih1, 6 Coğrafya1 sorusu çıkacak. Yani felsefe grubu eşit ağırlık için yok.

 66. Bu sınavlardan hangisi ygs yerine geçecek hangisini geçersek diğerine hak kazanacağız yada bu olay da kalktı mı?

 67. Yks de sozel alanindaki derslerde hangi konular cikcak vede soru dagilimlari nasil olucak

 68. Ygs tarih de genelde yoruma dayali oluyordu lys ye gore ise bilgiye dayaliydi simdi ise yks de ygs ye goremi yoksa lys ye goremi olucak

 69. hocam simdi 4 aylık mf programı vermissiniz sınava 8 ay var bu verdiginiz program tum tyt ve yks yi kapsıyormu eger kapsıyorsa bu 4 aylık program bittikten sonra ne calışacagım hem 4 ayda nasıl bitecek bu konular hemen cevaplarsanız sevinirim

  1. Bu sizler için örnek bir çalışma programı. Şimdi programı 8 aya yaysak çok uzun diyen olacak, kısa yapınca da neden uzun olmadı diyenler olacak. Sizlerin kendi çalışma programını oluşturması çok daha yararlı olacaktır. “Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?” başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.

 70. Cografya 1 ve coğrafya 2 nedir Eşit ağırlık bölümündeki kişiler hangisine girecek ? 1 e mi Yoksa 2 ye mi ? Teşekkürler

 71. Coğrafya 1 ve coğrafya 2 konuları nAsil ayni olabiliyor anlamış değilim tm den tercih yaparsam cog 1 cozecem tamam ama ben tsdende çözmek istiyorum peki ayni konulara mi çalışmam gerek sosyal bilimler testinde ki konularda mi bundan ibaret ki ?

 72. İkinci oturum(yks) sozelde cikacak dersler hangileri ve bu derslerde sadece lys konusu mu olacak yoksa ygs konularıda olacak mı yks sozel calisma programi istiyoruz

 73. Şimdi yks 2. Oturumda felsefe den herhangi bir soru bile çıkmayacak mi?,sadece sosyoloji psikoloji ve mantıkdan tek mi soru çıkacak..?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir