okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 YGS Kimya Kitap Önerileri

Bugün ki yazımız da sizlerin 2018 YGS kimya için kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları listelemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır.

Sizin de çözdüğünüz, kullandığınız güzel kitaplar varsa yorum kısmına yazarak YGS-LYS adaylarına yardımcı olabilirsiniz 🙂

 

YGS Kimya Konu Anlatım Tavsiyeleri

YGS Palme Kimya

Palme Yayınları YGS Kimya Konu Anlatımlı

Konu anlatım açısından piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Örnek soruları ve sıkmayan anlatım tarzı ile sizi YGS sürecinde sınava eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayacaktır. Başka bir konu anlatım tavsiyesine gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü Palme bu konuda cidden başarılı. Bu kitabı ve öğretmeninizin tutturduğu notlar ile YGS’de başarılı olacağınızı düşünüyorum.

 

 

Delta YGS Kimya

Delta YGS Kimya Özet

Konu özeti şeklinde başucu kitabi gibi her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, soru çözerken yapamadığınız da hemen aradığınızı bulabileceğiniz içeriği sayesinde size kolaylık sağlar. Palme’nin yanında bu özet kitabı da alınabilir.

 

YGS Kimya Soru Bankası Tavsiyeleri

YGS Kimya Fen Bilimleri

Fen Bilimleri Yayınları YGS Kimya Soru Bankası

YGS zamanı çözülmesi gereken değişik soru tiplerine sahip olan bir kaynak. Yayının adından da anlaşıldığı üzere fen bilimleri üzerine gerçekten kaliteli kitaplar yapıyorlar diyebilirim.

 

Nitelik Tersyüz Kimya

Nitelik Yayınları Tersyüz YGS Kimya Soru Bankası

Nitelik Yayınlarının tersyüz serisinde bulunan YGS kimya soru bankası da önerdiğimiz kaynaklar arasındadır.

 

Palme YGS Kimya Soru Bankası

Palme Yayınları YGS Kimya Soru Bankası

Konu anlatımını da önerdiğimiz Palme yayınlarının soru bankası da YGS öncesi çözülmesi gereken başarılı kitaplardan. Her tarzdan soru içeren bu kitabı da kullanabilirsiniz.

 

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Bu liste tamamen bu kitapları önceden çözmüş ve yararlı olduğunu düşünen mezunlar tarafından oluşturulmuştur. Eğer sizin de severek çözdüğünüz ve yeni üniversite adaylarına önerebileceğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. Kimyada bence en iyi yayin öneri yayinlari kimya konu ozetli soru bankasi. Palmeden falan kat kat daha iyi. Onun sayesinde denemelerde full cikartiyom. Mukemmel ogretici sorulari var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir