okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Tarih Kitap Önerileri

LYS tarih kitap önerileri nelerdir? Tarih kaynak tavsiyesi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS tarih kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız.

Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

 

LYS Tarih Konu Anlatım Tavsiyeleri

Okyanus Yayınları LYS Tarih Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

LYS’de çıkabilecek tüm konuları detaylı ve kaliteli bir şekilde öğreneceğiniz bir kitaptır. Okyanus yayınları özel ders konseptli ile ünite ünite konuları böldüğünden daha planlı olmanızı sağlar. Kitapta yer alan dipnotlar ve hatırlatıcı açıklamalarla birlikte konuları unutmadan tarih testinde size başarıya götürecek bir başucu kitabıdır.

 

Palme-Yayinlari-LYS-Tarih-Konu-Anlatimli
Palme Yayınları LYS Tarih Konu Anlatımlı

Detaylı ve kaliteli bir konu anlatımına sahip bu kitap sınav süresince size yardımcı olacaktır. Bu kitaptan düzgün çalışan öğrenci eksiksiz bir şekilde sınava hazırlanmış olacaktır.

 

Limit-Yayinlari-Tarih-El-Kitabi

Limit Yayınları LYS Tarih El Kitabı

İstediğiniz yerde ve zamanda çalışmanızı sağlayan büyük kitap sayesinde büyük kitaplar taşımanıza gerek kalmadan tüm konuları baştan sona bilerek öğrenebileceğiniz bu kitapla sınava hazırlanarak istediğiniz netlere ulaşabilirsiniz.

LYS Tarih Soru Bankası Tavsiyeleri

yayindenizi-lys-tek-tarih-soru-bankasi

Yayın Denizi LYS TEK Tarih Soru Bankası

Detaylı bilgi gerektirenlerin yanında kolay ama bir o kadar da kaliteli soruların da bulunduğu bu soru bankası; konuları bitiren adaylara kendilerini ciddi bir şekilde sınama imkanı sunuyor. ÖSYM tarzına paralel sorularıyla öğretici ve geliştirici nitelikli bu kitapla eksiklerinizi belirleyip tekrarlarını yaparak sınava kadar eksiğiniz kalmadan hazırlanabilirsiniz.

 

palme-lys-tarih-soru-bankasi
Palme LYS Tarih Soru Kitabı

Palme Yayınları LYS Soru Bankası, adaylara zor soruların yanında kolay ve kaliteli soruları da sunuyor. İçerisinde bulunan açık uçlu sorularla sınava kendini hazırlayarak kendini geliştirmiş olacaksınız. Tarih testinde çıkan karmaşık soruları çözmenizde yardımcı olacaktır.

 

Karekok-Yayinlari-LYS-Tarih-Soru-Bankasi
Karekök LYS Tarih Soru Bankası

Her zorluk düzeyinden soru içermesi ve ÖSYM’nin soru tipine benzerlik göstermesi sebebiyle sınavdan önce çözebileceğiniz kitaplar arasında olabilecek bir kitaptır.

[irp posts=”718″ name=”2018 YGS Tarih Kitap Önerileri”]

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hocam palmeye bende çok guveniyordum fakat beni çok yaniltti cahil olsam hani bilmiyo olsam gitti caanım sorular diye sınavdan sonra ağlardım şahsen soru kitabında bir sürü hata yakaladim ve bildirdim dönüş yapacağız dediler dönmediler çünkü yanlış olduklarını kabul etmiş sayılırlar ama diğer bahssettiniz yayınlar evet güzel fdd eklenebilir ve paraf

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir