okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Kimya Kitap Önerileri

LYS Kimya kitap tavsiyeleri nelerdir? Kimya kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi sorularla sıkça karşılaşmaktayız. Bu yazımızda sizler için lys kimya kitap başlığı altında piyasada bulunan kaynakları incelemeye çalışacağız. Seviyelerini de elimizden geldiği sürece başlıklarına yazmaya çalıştık. Seviyenize göre kaynak seçebilirsiniz.

LYS Kimya Konu Anlatım Tavsiyeleri

palme-lys-kimya-konu-anlatimli

Palme LYS Kimya Konu Anlatımlı

Kaliteli, özgün konu anlatımıyla  piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlattığı için, konuları kavramada ve bağ kurmada zorluk yaşamazsınız. Her konuyla  ilgili sayfa kenarlarında ki soruları çözerek eksiklerinizi görebilirsiniz. Sorular çözümlü olduğu  için hemen öğrenip tekrar yapabilirsiniz.

 

yayin-denizi-lys-kimya

Yayın Denizi LYS Tek Kimya Konu Anlatımlı Cep Kitabı 

11 ve 12.sınıf konularını içinde barındıran bu kitabı, soru çözerken yanınızda taşıyabilirsiniz. Unuttuğunuz bilgileri hatırlamada ve tekrar zamanları size yardımcı olacaktır. Serviste, otobüslerde veya gece yatmadan okuyabileceğiniz cep kitabı, bilgilerinizin taze kalmasını sağlar. Mutlaka alınıp sınava kadar okunmalı.

LYS Kimya Soru Bankası Tavsiyeleri

Palme-LYS-Kimya-Soru-Bankasi

Palme LYS Kimya Soru Bankası (Her Seviyeye Uygun)

LYS hazırlığında konuların hepsine hakim olabileceğiniz bir kitaptır. Son yıllarda ki LYS’de çıkan soru tiplerine çok benzer olması LYS sınavında iken soruları daha kolay anlamanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda kitabın yanında ki notlar, unuttuğunuz bir bilgiyi hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu kitap sayesinde hem bilginiz artacak hem de yorumlama yeteneğiniz gelişecektir. LYS’den önce mutlaka çözülmeli!!

 

Egitim-Vadisi-Yayinlari-LYS-Kimya

Eğitim Vadisi LYS Kimya Soru Bankası (Kolay-Orta)

Soru sayısının fazlalığı ve kolaydan zora giden soru tekniğine sahip olan bu kitap kolay-orta seviye sorular içermektedir. Başlangıç için  tercih edilebilir.

Ekstrem-Yayinlari-YGS-Kimya-Soru

Ekstrem Yayınları LYS Kimya Soru Bankası (Zor)

İleri seviye öğrencinin çözebileceği bir kitaptır. İçerisinde ki işlem, yorum ve bilginizi kullanacağınız sorularıyla sınavlara sizi alıştırmaya çalışır. Hedefi yüksek, değişik soru çözmek isteyen öğrenciler için ideal bir LYS hazırlık kitabıdır.

Bilgi-Sarmal-LYS-Kimya-Soru-Bankasi

Bilgi Sarmal LYS Kimya Soru Bankası (Orta)

Kendine özgü ve ÖSYM tarzı sorular içermesi ile bilinen ve son 1 yılda popülerliğini kat kat artıran Bilgi Sarmal yayınlarının kimya kitabı da LYS için alınabilir. Bu kitapta işlem ve hız kazanma yönünden kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

Esen-LYS-Kimya-Soru-Bankasi

Esen LYS Kimya Soru Bankası (Her Seviyeye Uygun)

İçerisinde hem yorum hemde işlem sorularının bulunmasıyla, kendinizi test edip eksiklerinizi giderebileceğiniz bir kitaptır. Çoğu öğrencinin dikkat etmediği ufak detayları sorularında bulundurması sebebiyle aslında bilgilerinizi de güncellemiş olacaksınız. Sınavdan önce çözebileceğiniz güvenilir kitaplardandır.

 

Palme-LYS-Organik-Kimya-Soru-Bankasi

Palme LYS Organik Kimya Soru Bankası

Biliyorsunuz LYS Kimya için “organik kimya” konusundan en az 9-10 tane soru çıkıyor. Durum böyle olunca organik kimya için çalışmalarımızı daha sıkı yapmamız gerekiyor. Bunu bilen Palme yayınları organik kimyaya özel bir kitap çıkartmış. Organik kimya üzerine eksiklerinizi bu kitaptan giderebilirsiniz. Konu ile ilgili de kenarlarda ufak notlar bulunmakta.

[irp posts=”600″ name=”2018 YGS Kimya Kitap Önerileri”]

cap-lys-organik-kimya

Çap Yayınları LYS Kimya Konu Anlatımlı Soru Bankası (Organik Kimya)

Eğer benim organik kimyada eksiğim var, elimde hem soru bankası hem de konu anlatım olsun diyorsanız bu kitabı size önerebilirim. İçerisinde gerekli bilgiyi verdikten sonra çözümlü örneklerle konuyu öğretiyor, daha sonra diğer testleri size bırakıyor. Böylece eksiklerinizi tespit edip konu tekrarı yapabilirsiniz. Bu kaynağı bitirdiğinizde organik kimya adına  eksiğiniz kalmayacaktır diye düşünüyorum.

 

karekok-lys-kimya-soru-bankasi

Karekök LYS Kimya Soru Bankası (Zor)

Başlangıç için zorlanabileceğiniz bir kitap olan ancak çözmeye başladın mı size çok fazla katkı sağlayacak bir kitap diyebilirim. Zorlayıcı sorular çözmek istiyorum diyenler  bu kitabı çözebilir. Kitabın içerisinde açık uçlu sorular bulunduğu için sınava hazırlık sürecinde tercih edilebilir.

 

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

  1. Merhaba Hocam, benim elimde LYS YGS kimya fdf yayınları var orta seviye için yeterli olur mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir