okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Geometri Kitap Önerileri

LYS geometri kitap tavsiyeleri nelerdir? Geometri kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS geometri kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

 

LYS Geometri Konu Anlatım Tavsiyeleri

Esen Yayınları YGS-LYS Geometri Konu Anlatımlı

Esen yayınları her yıl öğrencilerden tarafından hem de öğretmenler tarafından kalitesini konuşturan bir yayındır. Her derste başarılı olduğu gibi geometri dersinde de oldukça başarılıdır. Sınava kadar eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanabileceğiniz konu anlatımlı bu kitabı tercih edebilirsiniz.

 

LYS Geometri Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı Okyanus Yayınları

Her ünite özel derse uygun olarak birer seanslık bölüme ayrılmıştır. Böylece konuları siz ayırmadan daha düzenli bir şekilde ilerleme gösterebilirsiniz. Her ünitenin konu anlatımından sonra içeren mikro konu anlatımı testleriyle bilgilerinizi unutmadan testleri çözerek kendinizi sınava kaliteli hazırlayabileceksiniz.

 

Okyanus Yayınları 40 Seansta Geometri Konu Anlatımlı (Kolay Seviye)

Eğer diyorsan benim temelim çok zayıf, geometride en kolay soruları bile yapamıyorum, bu kitabı sizlere öneririm. İçerdiği örnek sorular ve anlatım şekli ile size geometriye alıştırır. Konuların ardında bulunan testlerle konuyu pekiştirebilirsin. Kolay seviyeler için bu kitabı önermemin sebebi ise tüm soruların çözümlerini kendi sitesinde paylaşıyor. Soruların yanında bulunan kodu okutarak sorunun çözümünü izleyebiliyorsun. Fakat bu kitabı almadan önce lütfen şöyle biraz göz gezdirin. Belki seviyenize göre düşük olursa farklı bir kitap almanızı tavsiye ederim.

LYS Geometri Soru Bankası Tavsiyeleri

EİS Yayınları YGS-LYS Geometri Soru Bankası (Orta)

Tecrübeli öğretmenlerin hazırladığı her türlü soru tipini içerisin barındırmaya çalışan  özgün ve kaliteli bir kaynaktır.Her seviye öğrencinin kullanabileceği bir kitaptır. Özellikle öğretmenler tarafından önerildiği, için sınav öncesi mutlaka çözülmesi gereken kitaplar arasındadır. Hem ygs hem de lys için kullanabilirsiniz. 

 

Yayın Denizi Aperitif Geometri Soru Bankası (Orta)

Kolaydan zora doğru giden soru tipleriyle sizlere geometri açısından katkı sağlayabilir. Eğer diyorsanız benim temelim var, pratik yapabiliyorum bu kitabı çözebilirsiniz. İlk başta konu anlatım kitaplarından konuyu pekiştirin, daha sonra ise konu ile ilgili soruları bu kitaptan çözebilirsiniz. Takılacağınız sorular illa ki olacaktır, fakat çözdükçe bunlarda düzelecektir.

 

Palme YGS-LYS Geometri Soru Bankası

Palme yayınları uzun yıllar hazırladığı sorular ile hemen hemen her öğrencinin gözdesidir.Bu başarısını Geometri kitabı için göstermiştir.Her seviye öğrencinin kullanabileceği bu kaynakla sınavda çıkabilecek her türlü soruya kendinizi hazırlayabilirsiniz.Sınavdan önce çözülebilecek başarılı bir kaynaktır.

 

Limit Yayınları YGS-LYS Geometri Soru Bankası

Orta-zor seviye bir kitap olduğundan kendinizi temel kitaplardan geliştirdikten sonra çözülebilecek bir kaynaktır. İçerisindeki özgün ve kaliteli sorularla sınava kendinizi eksiksiz hazırlayabilirsiniz.

 

Bilgi Sarmal YGS LYS Geometri Soru Bankası

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren özgün ve kaliteli bir kaynaktır.Geometri çok soru çözülerek pekiştirebileceğiniz bir ders olduğu için diğer bir kaynağınız olarak çözebilirsiniz.

 

Karekök LYS Geometri Soru Bankası (Orta-Zor)

Özellikle hedefi yüksek öğrencilere yönelik orta-zor sorular içerir. Eğer tüm konularınızın bittiğini düşünüyorsanız bu kaynakla kendinizi geliştirerek sınavda çıkabilecek her türlü soruya kendinizi hazırlayabilirsiniz.Geometri çok soru çözülerek halledilebileceğinden başlangıç için çözdüğünüz kitaplardan sonra bu kitabı mutlaka alıp çözmenizi öneriyoruz.

 

Birey Yayınları YGS-LYS Geometri Soru Bankaları (Temel-Orta-İleri Düzey)

Kendinize uygun seviyeye seçerek doğru bir şekilde ilerleyebileceğiniz bir kaynaktır.Soruların cevaplarının çözümlü video şeklinde olması sebebiyle cevaplarını anında bryCEPTE adlı uygulamasından öğrenebilirsiniz. öğrenebilirsiniz.Böylece eksik konularınızı belirleyip kendinizi bu yönde geliştirerek sınava kadar eksiksiz hazırlanabilirsiniz.

 

Karekök Yayınları YGS-LYS Geometri Zoru Bankası (İddaalısına)

Biliyorsunuz, Karekök yayınlarının lys geometri için bir kitabı bulunmakta. Zaten onun seviyesini biliyorsunuz. Karekök bize acımıyor ve YGS-LYS iddalısına, Olimpiyatlara hazırlananlara özel çok farklı bir soru bankası tasarlamış. Tüm sorularına çözümlü olarak ulaşabildiğiniz bu kitabı istiyorsanız alabilirsiniz. (ÖSYM’nin soruları bunun yanında vız kalır)

[irp posts=”464″ name=”2018 YGS Geometri Kitap Önerileri”]

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir