okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Edebiyat Kitap Önerileri

LYS edebiyat kitap tavsiyeleri nelerdir? Edebiyat kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS edebiyat kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız.

Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

 

LYS Edebiyat Konu Anlatım Tavsiyeleri

yayin-denizi-lys-edebiyat-konu

Yayın Denizi LYS Edebiyat Konu Anlatımlı

Yayın denizine ait olan bu kitap edebiyat açısından tavsiye ettiğimiz kitaplar arasında. Size bu sınav zamanında yardımcı olabilir. Ayrıca

 

guvender-lys-edebiyat

Güvender Yayınları LYS Edebiyat Konu Anlatımlı

Pek çok öğrencinin konu anlatım açısından tavsiye ettiği Güvender yayınları edebiyat kitabına da listemizde yer vermek istedik. Kitap diğer konu anlatım kitaplarına göre biraz kalın. Fakat edebiyat adına en küçük noktaya kadar yer vermişler. Yani bu kitaptan düzgünce çalışıp yapamayacağınız soru sayısı az olur derim.

 

lys-limit-edebiyat-soru

Limit Yayınları LYS Edebiyat El Kitabı

Sözel dersler üzerine kaliteli kitaplar sunan Limit yayınlarının edebiyat üzerine yapmış olduğu el kitabını sizlere tavsiye ediyoruz. Hem detaylı ve öz bilgiler içermesi, ayrıca küçük boyutu ile her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz. İlk baş konuyu buradan çalışıp daha sonra Limit yayınlarının Soru Bankasını çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz.

 

yayin-denizi-lys-tek-eser-özetleri

Yayın Denizi LYS TEK Eser Özetleri

Elimde konu anlatım harici sadece eserlerin olduğu bir kitap olsun diyorsanız yayın denizinin LYS TEK eser özetini sizlere tavsiye ederim.

 

 

LYS Edebiyat Soru Bankası Tavsiyeleri

Limit-Yayinlari-LYS-Edebiyat-Soru-Bankasi

Limit Yayınları LYS Edebiyat Soru Bankası

Edebiyat için konu anlatım olarak El kitabını önerdiğimiz limit yayınlarının soru bankasını da alabilirsiniz. Soru bankası için hem açık uçlu sorular içeren bir kitap var bir tane de normal sadece soru içeren kitap bulunmakta. İkisi de kaliteli kitaplar, bütçenize göre ikisinden birisini alabilirsiniz.

 

yayin-denizi-lys-edebiyat-soru-bankasi

Yayın Denizi LYS TEK Edebiyat Soru Bankası

Hem konu anlatımını hem de eser özetli kitabını önerdiğimiz yayın denizinin soru bankası da tavsiye edilen kitaplar arasında. Mezun arkadaşların söylediklerine göre sınav döneminde çok fazla yararı olmuş.

 

Palme-Yayincilik-LYS-Edebiyat-Soru-Bankasi

 Palme Yayınları LYS Edebiyat Soru Bankası

Piyasanın sevilen yayınlarından olan Palme’nin edebiyat soru bankası da alınabilecek kitaplardan. Testlerin yanında kısa kısa notlar var ve sorularda takıldığınız da oradan bakarak nerede hata yaptığınızı görebiliyorsunuz. Ne zor bir kitap ne de kolay.

[irp posts=”783″ name=”2018 YGS Kitap Önerileri”]

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Karekök yayınlarının modüler piramit sistemi le TYT-YKS Türkçe adlı kitabı çok iyi. Kitap almak isteyenlere tavsiye ederim. Ayrıca konu anlatımlı olduğunu da belirtmek isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir