Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Coğrafya Kitap Önerileri

LYS coğrafya kitap tavsiyeleri nelerdir? Coğrafya kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS coğrafya kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız.

Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

 

LYS Coğrafya Konu Anlatım Tavsiyeleri

Yayin-Denizi-LYS-Tek-Cografya-konu-anlatim

Yayın Denizi LYS Tek Coğrafya Konu Anlatımlı

Detaylı ve kaliteli bir konu anlatımına sahip bu kitap sınav süresince size yardımcı olacaktır.Bu kitaptan düzgün çalışan öğrenci her türlü soruyu çözecek bilgiye gelir.

 

Okyanus-Yayinlari-LYS-Cografya-ozel-ders

Okyanus Yayınları LYS Coğrafya Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu önemli değişikliklere uygun olarak konuları özel ders mantığı şeklinde anlatılmış olan bu kitaba sınav sürecinde çalışabilirsiniz. Ayrıca her konunun sonunda bulunan etkinlik ve mikro konu testleriyle bilgilerinizi test edebilirsiniz

Limit-LYS-Cografya-El-Kitabi

Limit LYS Coğrafya El Kitabı

Kaliteli bir konu anlatımına sahip olan bu kitap püf noktalara değinmesi,yayımın sözel derslerdeki başarısı ve küçük boyutlu olması sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilebilir.Her seviye öğrenci konuyu buradan çalışarak sınava kadar eksiksiz hazırlanabilir.

 

LYS Coğrafya Soru Bankası Tavsiyeleri

Karekok-Yayinlari-LYS-Cografya-soru-bankasi

Karekök Yayınları LYS Coğrafya Soru Bankası

Her zorluk düzeyinden soru içeren bu kaynak ÖSYM’nin sorduğu soru tiplerine benzerlik göstermesi sebebiyle sınavdan çözülebilecek kitaplarınızın arasında olmalıdır.Coğrafya testlerinde karşınıza çıkan karmaşık ve yoruma açık soruları çözmenizde yardımcı olacaktır.

 

Hiz-ve-Renk-Yayinlari-LYS-Cografya
Hız ve Renk Yayınları LYS Coğrafya Soru Bankası Açık Uçlu Soru İlaveli

Kolaydan zora giden tekniğiyle kısa cevaplı soruları içinde barındıran bir kitaptır. ÖSYM tarzına paralel sorularıyla öğretici ve geliştirici nitelikli bu kitapla eksiklerinizi belirleyip tekrarlarını yapabilirsiniz.

 

Palme-Yayincilik-LYS-Cografya-Soru-Bankasi

Palme Yayıncılık LYS Coğrafya Soru Kitabı

Palme Yayınları LYS Soru Bankası, adaylara zor soruların yanında kolay ve kaliteli soruları da sunuyor.Bu sayede kendinizi geliştirebileceğiniz bu kaynakla sınava kadar her türlü soruyu görerek hazırlanmış olacaksınız. Ayrıca soruların yanında konuya dair notlar bulunmakta, bu açıdan takıldığınız yerde notlara bakarak hatalarınızı görebilirsiniz.

[irp posts=”759″ name=”2018 YGS Coğrafya Kitap Önerileri”]

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir