okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Biyoloji Kitap Önerileri

2018 LYS Biyoloji Kitap Önerileri

LYS biyoloji kitap tavsiyeleri nelerdir? Biyoloji kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS biyoloji için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

 

LYS Biyoloji Konu Anlatım Tavsiyeleri

okyanus-lys-biyoloji-konu-anlatimli

Okyanus Yayınları YGS-LYS Biyoloji Özel Ders Konseptli Konu Anlatımlı

ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu önemli değişikliklere uygun olarak konuları özel ders mantığı şeklinde anlatılmış olan bu kitaba sınav sürecinde çalışabilirsiniz. Ayrıca her konunun sonunda bulunan etkinlik ve mikro konu testleriyle bilgilerinizi test edebilirsiniz. Kitabın başka farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllarda sorduğu sorular hakkında bilgiler vermesidir. Biyoloji için bu konu anlatım kitabını biz size öneriyoruz.

 

Esen-Yayinlari-YGS-LYS-Biyoloji-konu-anlatimli

Esen Yayınları YGS-LYS Biyoloji Konu Anlatımlı

Konuları güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlatmıştır. Bu sayede konuları anlamakta ve konular arası bağ kurmada zorluk yaşamazsınız. YGS ve LYS için tercih edilebilir.

 

apotemi-biyoloji-sistemler

Apotemi Yayınları Biyoloji Sistemler

Sınavın önemli bir konusu olan sistemler için en uygun kitap diyebilirim. İçerisinde ki kapsamlı konu anlatımı ve özgün sorularıyla bu konuyu rahatlıkla halledebilirsiniz. Testleri öğretici sorulara ve püf noktalara parmak bastığı için tercih edilebilir.

 

LYS Biyoloji Soru Bankası Tavsiyeleri

yayin-denizi-ygs-biyoloji-soru-bankasi

Yayın Denizi LYS TEK Biyoloji Soru Bankası

Algı ve yorum gücünü destekleyici yeni nesil sözel soru tarzına uygun ve kısa cevaplı soruları içinde barındıran bir kitaptır. ÖSYM tarzına paralel sorularıyla öğretici ve geliştirici nitelikli bu kitapla eksiklerinizi belirleyip tekrarlarını yapabilirsiniz.

 

lys-karekok-biyoloji-soru-bankasi

Karekök LYS Biyoloji Soru Bankası

Başlangıç  için uygun olmayan ancak biraz kendinizi geliştirdikten sonra çözebileceğiniz piyasanın en çok tercih edilen kitaplarından birisidir. Bana zor bir kitap lazım, benimle inatlaşacak sorular lazım diyorsanız bu kitabı mutlaka almalısınız.

 

egitim-vadisi-lys-biyoloji-soru

Eğitim Vadisi LYS Biyoloji Modüler Soru Bankası

Sayfa düzeninin değişik olması, soru sayısının fazlalığı kitabın önemli ayrıntılarından. Kolaydan zora giden sorular ile bilgilerinizin taze kalmasını sağlar.

 

okyanus-lys-biyoloji-konu-anlatimli

Okyanus Yayınları YGS-LYS Biyoloji Video Çözümlü Soru Bankası

Konu anlatımını önerdiğimiz yayın olan Okyanus yayınlarının soru bankası da sınav için size yardımcı olacaktır. Ayrıca kitapta ki soruların çözümlerini İnternet sitelerin de paylaşmaktalar.

 

Fen-Bilimleri-LYS-Biyoloji-Soru-bankasi

Fen Bilimleri LYS Biyoloji Soru Bankası

İçinde kaliteli sorular bulunduran, sözel ve düşünmeye dayalı sorularıyla LYS’de ki sorulara alışmanız da yardımcı olabilir. Ayrıca her konudan yeterince soru bulunması hem hız kazanmanızı hem de daha çok soru tipi görmenizde fayda sağlayacaktır.

[irp posts=”622″ name=”2018 YGS Biyoloji Kitap Önerileri”]

Palme-YGS-LYS-Biyoloji-B-Soru-Bankasi

Palme Yayınları YGS-LYS Biyoloji Soru Bankası

Bu kitabın A serisi olan YGS soru bankasını sizler için YGS kitap önerileri yazımız da önermiştik. Şimdi B kitabını sizler için öneriyor ve LYS için size çok yararı olacağını garanti veriyoruz. İçerisinde ki deneye ve yoruma dayalı sorular ile sınav sürecinde size çok şey katacaktır.

 

lys-tersyuz-byoloj-soru-bankasi

Nitelik Yayınları Tersyüz LYS Biyoloji Soru Bankası

Palme yayınlarına benzeyen bir kitaptır. Farklı soru tipleri görmek isteyen ve hedefi yüksek olan arkadaşlar çözebilir.

 

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir